Atestowane podłogi sportowe

Nasza szkoła nigdy nie była szczególnie duża, i mimo iż uczęszczałem do niej od początku, to jednak nie pamiętam ani jednego remontu. Szczególnie stara sala gimnastyczna była w bardzo złym stanie, i mimo iż nadawała się wyłącznie do remontu, nadal była w użyciu gdyż szkoła nie miała środków na jej odrestaurowanie. Gdy nasze stowarzyszenie szermiercze zostało przyjęte jako partner szkoły, jednak, postanowiliśmy zacząć współpracę od odnowienia owej sali, na której odbywały się regularne treningi.

Nowoczesna podłoga do sali gimnastycznej

podłoga sportowa certyfikowanaPrzede wszystkim, w sali którą chcieliśmy wyremontować należało w pierwszej kolejności wymienić podłogę, gdyż stare klepki zaczynały mocno odstawać i powoli stwarzać zagrożenie podczas treningu. Jednocześnie mieliśmy świadomość iż szkoły w dalszym ciągu nie stać na sfinansowanie remontu, dlatego postanowiliśmy wykonać go sami, w zamian za możliwość używania sali w dowolnym momencie. Natychmiast po zawarciu owej umowy, zwróciliśmy się po pomoc do kilku zaznajomionych klubów sztuk walki, by zasięgnąć informacji o najlepszych podłogach, które można zastosować w takich miejscach. Jako że była to szkoła, do użycia nadawała się wyłącznie podłoga sportowa certyfikowana, o najwyższej jakości wykonania i bezpieczeństwa. Takie podłogi były często używane na nowoczesnych stadionach i halach sportowych i mimo iż nie były one wcale tanią inwestycją, mogły one wytrzymać znacznie większe obciążenia niż tańsze modele, które zużywały się o wiele częściej. Atest pozwalał na bezproblemowe prowadzenie w sali jakichkolwiek zajęć sportowych czy treningów bez konieczności uzyskiwania pozwolenia, więc był to dodatkowy plus użycia takowego podłoża. W sprzedaży było wiele różnych podłóg, różniących się od siebie zarówno przeznaczeniem jak i fakturą powierzchni, jednak dla nas najbardziej odpowiednie było podłoże uniwersalne, dobre zarówno do zwykłych zajęć szkolnych, jak i do bardziej profesjonalnych treningów.

Jako że była to podłoga do bardziej ogólnego przeznaczenia, nie była jednak tak kosztowna jak wyspecjalizowane podłoża do bieżni czy zaawansowane podłogi stadionowe, więc udało nam się zamknąć w wyznaczonym budżecie bez problemu, jak również bardzo szybko ukończyć prace. Podłogi były zaprojektowane w taki sposób, by być łatwymi do instalacji, ale również do częściowego usunięcia w razie uszkodzenia którejkolwiek sekcji, więc jakiekolwiek uszczerbki czy ślady zużycia mogły być natychmiastowo naprawione, a uszkodzone panele wymienione na nowe w kilka minut.