Czy puder mineralny jest dla wszystkich?

Każda z kobiet zapewne wie, że jest wiele rodzajów cer, a każda z nich boryka się z innymi problemami. Można posiadać cerę suchą lub tłustą, mieszą, a także problmatyczną – gdy przychodzi nam często zmagać się ze stanami zapalnymi, wynikającymi z alergii, nietolerancji, lub takimi, które swe źródło mają w trądziku dorosłych. Puder mineralny jednak może nadawać się do wszystkich tych cer, ważne jednak by odpowiednio go stosować.

Jak stosować puder i podkład mineralny?

puder paese podkład mineralnyPuder mineralny to taki, który składa się tylko z naturalnych komponentów – z minerałów. Jego skład powoduje, że jest zalecany posiadaczkom każdej skóry, a przede wszystkim tym, których skóra wykazuje nietolerancje lub jest uczulona na wiele składników innych kosmetyków. Pomimo to jednak nie każda z kobiet jest przekonana do pudru mineralnego. Problemem może być jego nakładanie. Nieprawidłowa aplikacja podkładu może skutkować powstaniem na twarzy swego rodzaju maski, która nie wygląda naturalnie, a i tak nie przykrywa wszystkich niedoskonałości. Puder mineralny można dostać w wielu drogeriach stacjonarnych i drogeriach online. Jednym z najpopularniejszych takich pudrów jest puder paese podkład mineralny. Można go nakładać na dwa sposoby: na sucho i na mokro. Pokład nakładany na sucho jest zalecany osobom, które mają mieszaną lub tłustą cerę. Do prawidłowego nałożenia takiego podkładu potrzebny jest specjalny pędzel – szeroki o uciętej, stożkowatej końcówce. W ten sposób nakładany na twarz puder musi zostać dokładnie rozblendowany. Zbiera on z twarzy nadmiar sebu w ciągu dnia. Jeżeli jednak jesteśmy posiadaczkami cery suchej, warto nakładać puder metodą na mokro. W ten sposób unikniemy osypywania się pudru z twarzy. Żeby nałożyć puder na mokro, możemy albo spryskać pędzel wodą termalną i nałożyć puder, albo zmieszać odrobinę pudru z wodą w wieczku od pudru. W ten sposób puder lepiej przywrze do naszej twarzy i lepiej zasłoni pory, zaczerwienienia i inne niedoskonałości skóry. Pudry tej marki są dostępne w wielu rodzajach – są i pudry pease kryjące, rozświetlające i są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, tak by dopasować je do każdej barwy skóry.

Podkład mineralny marki paese jest popularny, przez co jest ogólnodostępny. Można go nakładać na sucho i na mokro. Wszystko zależy od rodzaju posiadanej cery. Żeby go prawidłowo nałożyć potrzebny jest specjalny pędzel, którym rozblednujemy go na tyle dokładnie, by wtopił się gładko w naszą skórę. Jest dostępny w wielu kolorach i w wielu rodzajach, przeznaczonych do różnych typów skór.