Czym są kasetony reklamowe?

Reklama zewnętrzna, inaczej często nazywana outdoorową, należy dziś do bardzo często wybieranych sposobów reklamowania produktów i usług danej firmy lub samej firmy. Kasetony reklamowe są właśnie jednym z przykładów reklamy zewnętrznej, czyli takiej, którą możemy spotkać za drzwiami naszego domu, np. na ulicy. Kasetony najczęściej przybierają formę podświetlanego prostokąta, który zamieszcza się na danym budynku. Wykonuje się je z różnego rodzaju materiałów, które zapewniają im trwałość i wytrzymałość na różnego rodzaju trudne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, grad i gwałtowne burze.

Więcej o kasetonach reklamowych

kasetony reklamowe w WarszawieGłównym celem umieszczania kasetonów na ścianach budynków jest oczywiście reklama, ale nie tylko. Często umieszczane są również z innych powodów takich jak: cel informacyjny czy wizerunkowy. Zanim wybierzemy odpowiedni kaseton, musimy zastanowić się nad kilkoma czynnikami takimi jak: informacje i ich ilość, które trzeba zawrzeć na kasetonach a także ich umiejscowienie. Jeśli chodzi o kasetony reklamowe w Warszawie wiele firm oferuje całkiem przystępne ceny. Ile zapłacimy za tego rodzaju reklamę? Wszystko zależy oczywiście od wielu czynników. W skład podstawowej oferty wchodzą: wytrzymała aluminiowa konstrukcja, rama konstrukcyjna, oświetlenie LED, wypełnienie kasetonu, płyta frontowa, grafika, kabel i zasilacz prądu. Oczywiście opcję podstawową można rozszerzyć o dodatkowe funkcje i elementy, takie jak: zdalne sterowanie oświetleniem czy dodatkowe moduły LED. Za kasetony zapłacimy już od 200 zł, a w najbardziej rozszerzonej wersji – 850 złoty. Za tę wysoką cenę możemy jednak uzyskać wysokiej jakości kasetony o dużych wymiarach, między innymi 4 na 3 metry. Wiele zależy również od tego czy wybierzemy kaseton jednostronny czy dwustronny. W przypadku tego drugiego cena jest oczywiście nieco wyższa. Warto również pamiętać, że cenniki, które znajdziemy na stronach internetowych firm oferujących produkcję i montaż kasetonów, to tylko dane informacyjne, które mogą różnić się w zależności od wielu innych istotnych czynników.

Mimo tego, iż kasetony reklamowe mają swoją cenę, to wciąż świetny pomysł na reklamę swoich produktów i usług. Biorąc pod uwagę zalety, są warte wydanych na nie pieniędzy. Przed wybraniem odpowiedniego kasetonu należy bliżej zapoznać się z ofertami firm, ponieważ mogą one znacząco różnić się od siebie. Nie tylko ceną, ale i jakością produktu. Nie warto więc zbytnio oszczędzać na tego typu produktach, lepiej dopłacić i być pewnym, że kaseton wytrzyma różne warunki atmosferyczne.