Dlaczego warto kupić herbatę oolong?

Obecnie na rynku mamy do wyboru bardzo wiele różnych gatunków herbat. Poza tymi najbardziej znanymi, czyli herbatami czerwonymi, czarnymi czy zielonymi możemy jeszcze spróbować bardziej egzotycznych odmian o ciekawych nazwach. Warto się zapoznać z ich charakterystyką, ponieważ są to napoje o bardzo wielu pozytywnych właściwościach. Włączenie takich herbat do swojej diety może przynieść nam wiele korzyści oraz poprawić nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Korzyści z picia herbaty oolong

herbata oolong ze sklepuJedną z ciekawszych herbat, które cieszą się obecnie coraz większą popularnością jest oolong. Jest to herbata utleniona częściowo, przez co uważa się, że łączy właściwości zarówno herbaty czarnej, jak i zielonej. Jest to gatunek, który przygotowuje się w procesie półfermentacji, który może trwać nawet parę lat. Uprawia się ją na Tajwanie oraz w Chinach, skąd się wywodzi. Ma bardzo wiele właściwości, które z pewnością doceni wiele osób. Jest to bardzo dobry pomysł dla osób, które borykają się z nadciśnieniem, problemami z sercem czy zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Dobra herbata oolong ze sklepu może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Zawiera ona również charakterystyczne dla wielu gatunków herbat teofilinę oraz kofeinę, więc ma działanie pobudzające oraz stymuluje układ nerwowy. Herbata z gatunku oolong zawiera również substancje wzmacniające nasz układ odpornościowy. Najbardziej jest jednak znana z tego, że wspomaga proces odchudzania. Zawiera bowiem polifenole, które bardzo sprzyjają metabolizmowi tłuszczu. Badania naukowe potwierdziły również pozytywne działanie herbaty oolong na stan naszej skóry. Zawiera ona pewne substancje, które mają nawet działanie antyalergiczne, co pomaga walczyć z różnorodnymi zmianami skórnymi oraz wspomaga leczenie atopowego zapalenia skóry. Oolong ma również pozytywny wpływ na kości oraz zęby. Bardzo ciekawe jest również to, że preparaty na bazie herbat z gatunku oolong są wykorzystywane przy leczeniu cukrzycy typu drugiego, ponieważ pomaga ona regulować poziom insuliny we krwi.

Herbata oolong zaliczana jest do herbat niebieskich albo niebiesko-zielonych. Ma bardzo wiele właściwości, które sprawiają, ze picie takiego naparu regularnie może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Warto więc zapoznać się z charakterystyką tego gatunku herbaty, prawidłowym sposobem jej parzenia oraz włączyć ją do swojej diety. Dzięki temu możemy zadbać o swoje samopoczucie oraz dobre zdrowie w bardzo przyjemny sposób – spędzając miło wieczór z kubkiem pysznego, gorącego napoju.