Dlaczego warto mieć listwy przypodłogowe?

Dziś większość osób decyduje się na to, aby nabyć listwy przypodłogowe. Świetnie wyglądają one przede wszystkim wtedy, gdy są zestawione z panelami podłogowymi. Oczywiście nie posiadają one tylko i wyłącznie jednej zalety, polegającej na nadaniu estetyczności całej podłodze. Mają one także wiele innych plusów, które mogą nas przekonać do tego, abyśmy zastosowali je właśnie w naszym domu.

Jak wybrać odpowiednie listwy?

najlepsze listwy przypodłogoweEstetyka podłogi jest bardzo ważna, a listwy znacząco ją podnoszą. Zakrywają one bowiem szczelinę dylatacyjną, którą pozostawia się w celu utrzymania prawidłowej pracy podłogi. Panele nie mogą być bowiem położone na sztywno i zakrywać każdego najmniejszego elementu. Należy bowiem zapewnić im chociaż odrobinę przestrzeni, dzięki czemu jeśli będziemy po panelach chodzić, będą one mogły pracować i się rozszerzać. Szczelina dylatacyjna jest zatem bardzo potrzebna, ale oczywiście niekoniecznie chcemy ją widzieć. Listwa podłogowa jest w stanie szybko i skutecznie ją zakryć. Poza tym listy zabezpieczają również dolną część ściany przed różnymi uszkodzeniami. Gdy przykładowo myjemy podłogę bądź też ją odkurzamy, bardzo często niestety uderzamy w nią mopem, odkurzaczem. To mogłoby natomiast doprowadzić do tego, że niestety farba zaczęłaby odpryskiwać, pękać, być może również i odpadać. Kolejnym plusem posiadania listw przypodłogowych jest także to, że obecnie w wielu modelach mamy możliwość ukrycia kabli. W salonie, gdzie zazwyczaj stoi telewizor oraz różne inne sprzęty elektroniczne, pojawia się również mnóstwo kabli. Czasem mogą one nie wyglądać zbyt estetycznie, ale również i stwarzać ryzyko potknięcia się. Dlatego też najlepsze listwy przypodłogowe to dziś zdecydowanie te, które posiadają również możliwość schowania kabli. Jeśli decydujemy się na wybór takich listew powinniśmy pomyśleć również i o tym, jaka powinna być ich kolorystyka. Dziś wiele osób stawia na listwy białe bądź też idealnie dopasowane kolorystycznie do paneli. Możemy również postawić na listwy do samodzielnego malowania. Wtedy możemy pokryć je dokładnie taką barwą farby, jaka nam odpowiada.

Listwy przypodłogowe są dziś praktycznie podstawą, jeśli wykonujemy nową podłogę. Warto bez wątpienia postawić na takie właśnie rozwiązanie, ponieważ zapewnia nam ono wiele korzyści. estetyczny wygląd, ochronę ściany, możliwość poprowadzenia kabli. Dziś listwy nie służą zatem tylko i wyłącznie do tego, abyśmy mogli zakryć szczelinę dylatacyjną. Na rynku mamy natomiast wiele modeli, spośród których mamy możliwość dokonać wyboru.