Dysk twardy od Seagate

Dyski twarde od nieznanych producentów często są bardzo dużą loterią, a zdecydowanie częściej zdarzają się urządzenia wadliwe i nieszczególnie dobrze wykonane. Osobiście przekonałem się o tym niedawno, podczas zakupu nowego dysku twardego podczas awarii poprzedniego urządzenia. Stwierdziłem wtedy, że załatwię dwa problemy jednocześnie, kupując dysk nie tylko nowy, ale również o wiele większej pojemności. Nie pomyślałem wtedy że dysk od firmy znanej, choć wcale nie specjalizującej się w sprzęcie komputerowym, może być nieszczególnie dobrą decyzją.

Najnowocześniejsze dyski komputerowe od Seagate

dyski seagate hddSprzęt który kupiłem już na początku zaczął stwarzać problemy, a system wykrywał znacznie mniejszą pojemność niż deklarowana. Po kilku nieudanych próbach uruchomienia dysku, postanowiłem zwrócić go do sklepu i zainwestować więcej, za to w najwyższej jakości dysk od sprawdzonej firmy. Koledzy gracze polecali różnych producentów, w zależności od pojemności i zastosowania dysku, aczkolwiek najwyżej w notowaniach zawsze stały dyski Seagate hdd, zwłaszcza modele o zwiększonej pojemności, a dokładnie takiego dysku obecnie potrzebowałem. Posiadając już jeden dysk twardy od Seagate, który służył mi przeszło dziesięć lat bez problemów, mogłem mieć pewność że zakupiony sprzęt będzie działał dobrze. Jednak nowe dyski nie miały tylko lepszej pojemności, ale również o wiele płynniejszy przesył danych, dzięki czemu nawet największe programy czy pakiety danych mogły zostać na owym dysku zarchiwizowane niemal trzykrotnie szybciej niż na niemal identycznym dysku od innych producentów, a ponadto dane były zabezpieczone przed uszkodzeniem za pomocą kilku przydatnych funkcji. Dysk mógł być bardzo łatwo przenoszony, gdyż blokada głowicy zapobiegała uszkodzeniom matrycy i wymuszała ustawienie głowicy dysku w bezpiecznej odległości od nośnika danych tak, by w żaden sposób nie mogła wejść z nim w kontakt i potencjalnie go uszkodzić.

Blokada uruchamiała się przy każdym wyłączeniu zasilania dysku, również nagłym wyłączeniu z powodu utraty prądu, choć w tym wypadku dane mogły być bezpiecznie zapisane, gdyż dysk posiadał własne zasilanie, wystarczające by zakończyć wszystkie operacje na owym dysku bez utraty danych. System bezpieczników chronił dysk przed nagłymi przepięciami czy skokami napięcia, które zdarzały się nieraz podczas wykorzystywania zasilaczy komputerowych niskiej jakości. Mimo wszystkich zalet, dyski te nie odstawały cenowo od urządzeń konkurencji, i ciągle były bardzo przystępne.