Dziewczęca sukienka na święta

 

Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najpiękniejszych dni w roku, które szczególnie uwielbiają dzieci. Dni te to święta Bożego Narodzenia, magiczny czas, w którym każdy czuje się wyjątkowo i chce to w jakiś sposób pokazać. Moja córka jak co roku odlicza dni do Wigilii. Poprosiła mnie też o to, żebym specjalnie na te okazje zorganizowała dla niej jakiś wyjątkowy strój. W tym celu poprosiłam o pomoc moją przyjaciółkę, która od wielu lat zajmuje się profesjonalnym krawiectwem.

Elegancka sukienka dla córki

modne sukienki wizytowe dla dziewczynekDzieci uwielbiają święta Bożego Narodzenia, zresztą podobnie jak dorośli. Różnica jest taka, że dzieci przeżywają mocniej magiczną atmosferę. Ważne są dla nich prezenty, jednak jeszcze ważniejszy jest czas spędzony w gronie rodziny. Moja córka nie ma jeszcze szcześciu lat, ale już pojmuje powagę i wyjątkowość Bożego Narodzenia. W tym roku, jak w ubiegłych latach, odlicza dni do Wigilii, żeby móc razem z całą rodziną zasiąść przy stole. Od jakiegoś czasu moja córka stała się małą damą, która dużą wagę przywiązuje do tego, jak wygląda. Niemal na każdą okazję kupuje jej nowe sukienki, a ona ma wciąż te typowo kobiece problemy, że nie ma się w co ubrać. Spodziewałam się tego, że na święta również zażyczy sobie nowej kreacji i nie myliłam się. Chcąc podarować mojej małe córce wyjątkową kreację, poprosiłam o pomoc moją serdeczną przyjaciółkę. Jest ona wielką pasjonatką szycia i od kilku lat tworzy modne sukienki wizytowe dla dziewczynek, nadające się praktycznie na każdą okazję. Na święta uszyje mojej córce śliczną, czerwoną sukienkę, wykonaną z ciepłego i błyszczącego materiału. Sukienka będzie przewiązana w pasie ozdobną kokardą. Kokarda ta ma być jedyną ozdobą całej kreacji. Zawsze wychodziłam bowiem z założenia, że elegancja bierze się z prostot, a mniiej znaczy lepiej. Tego samego uczę moją córkę, dlatego też jej kreacje są zazwyczaj bardzo stonowane, ale nie tracą przy tym nic na swojej dziewczęcości. Do sukienki przeznaczonej na Śiwęta kupiłam już pantofelki oraz ciepłe rajstopy. Córka nie widziała jeszcze sukienki, ale na pewno jej się spodoba.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym chcemy wyglądać równie wyjątkowo. Atmosfera ta udziela się nie tylko dorosłym, ale też dzieciom. Moja córka, na przykład, zażyczyła sobie niedawno nową kreację, którą będzie mogła nosić w podczas świąt. Zamówiłam więc u mojej przyjaciółki elegancką, wizytową sukienkę w czerwonym kolorze. Jej największą ozdobą jest kokarda przewiązywana w pasie. Moja córka będzie zachwycona.