Efektywne działanie laseru Lightsheer Desire

Fotodepilacja stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Stosowane nowoczesne i rozwinięte technologicznie urządzenia pozwalają w skuteczny sposób pozbyć się niechcianego owłosienia. Wśród najbardziej popularnych urządzeń znajdują się lasery diodowe renomowanych i światowej sławy firm. Urządzenia uchodzą za najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze narzędzia przeznaczone do fotodepilacji.

Trwała depilacja laserowa

efektywny lightsheer desireUżycie optymalnej długości fali wynoszącej 805 nm wykorzystywane jest w urządzeniach firmy Lumenis, która jest autorem modelu Desire. Nowoczesny i efektywny Lightsheer Desire posiada dużą głowicę zabiegową z systemem zasysania. Pozwala ona na szybką i skuteczną depilację dużych obszarów skóry. Na wyposażeniu znajduje się również druga głowica chłodząca, która chroni skórę i chłodzi podczas zabiegu. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 stopni Celsjusza, co daje lepsze efekty niż chłodzenie powietrzem czy żelami. Połączenie tych dwóch głowic eliminuje dyskomfort pacjenta podczas zabiegu i pozwala na bardzo szybką depilację dużych powierzchni zabiegowych. Zasysanie odcinka skóry powoduje redukcję przepływu krwi w leczonym obszarze, co pozwala na radykalne skrócenie czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Przenikająca w głąb skóry na głębokość dwóch milimetrów wiązka energii pochłaniana jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Zamieniona na ciepło uszkadza macierz włosa i dzięki temu zablokowany jest jego wzrost. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu i głębsze organy. Bezpieczeństwo stosowania lasera Lightsheer Desire zostało potwierdzone certyfikatami, które pozwalają na użycie urządzenia zarówno w medycynie ogólnej, dermatologii oraz medycynie estetycznej. Zabiegi z wykorzystaniem laserów marki Lumenis pozwalają w trwały sposób pozbyć się owłosienia praktycznie z każdej części ciała.

Intuicyjne oprogramowanie umożliwia dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb organizmu i uwarunkowań genetycznych. Zabiegi należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach od 4 do 12 tygodni. Jednorazowo podczas zabiegu można pozbyć się do 30% zbędnego owłosienia, a docelowo po serii można usunąć 90% niechcianych włosów. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, a wszelkich instrukcji i porad można uzyskać na wcześniejszych konsultacjach poprzedzających zabieg. Ceny usług uzależnione są od obszaru objętego procesem depilacji, a także prestiżu salonu kosmetycznego.