Ekspozycja ciasta w kawiarni

 

Trudno wyobrazić nam sobie pewnie dobrej jakości kawiarnię, w której możemy zamówić świeżo parzoną kawę i usiąść z nią wygodnie, gdzie nie możemy dokonać jednocześnie zakupu kawałka pysznego ciasta. Oczywiście, poza koniecznością zapewnienia odpowiedniego asortymentu, właściciel kawiarni powinien zadbać o to, by ciasta były odpowiednio przechowywane i prezentowane klientom z zachowaniem wszystkich standardów higieny i bezpieczeństwa, które są zwyczajowe dla produktów gastronomicznych.

Szklana patera z kloszem

szklana patera na ciasto z kloszemNa rynku możemy znaleźć wiele różnych rozwiązań, z których mogą skorzystać kawiarnie, cukiernie i restauracje w zakresie przechowywania i prezentowania ciasta. Do jednych z popularniejszych zalicza się szklana patera na ciasto z kloszem, która pozwala jednocześnie na bezpieczne przechowywanie ciasta, a także na jego odpowiednie zaprezentowanie klientowi. Patery tego typu dostępne są w sklepach w różnych rozmiarach i charakteryzują się różnymi kształtami. Dzięki temu zawsze dysponujemy możliwością zakupu takiego produktu, który w największym stopniu będzie zaspokajać nasze potrzeby. Jeśli najczęściej w naszej kawiarni sprzedawane są torty i ciasta realizowane w tortownicach, doskonale sprawdzi się patera zrealizowana w kształcie okręgu, która charakteryzuje się dodatkowo odpowiednią średnicą. Na rynku znajdziemy też bez problemu patery kwadratowe i prostokątne, które umożliwią nam przechowywanie ciast pieczonych w blachach innego typu. Patery każdorazowo wykonywane są z odpowiednio grubego szkła, by możliwe było położenie na ich powierzchni ciasta o określonej masie. Ze szkła o tej samej grubości wykonywany jest klosz dopasowany do patery, dzięki czemu nie musimy martwić się, że ulegnie on w sposób łatwy przypadkowemu uszkodzeniu. Ta właściwość w prosty sposób mówi nam o tym, że patera będzie dla nas w pełni funkcjonalna przez odpowiednio długi czas, co zawsze ma dla nas znaczenie – niezależnie od tego, czy dokonujemy zakupu akcesorium do restauracji, czy też do naszego domu.

Patery najczęściej realizowane są z bezbarwnego szkła, ale coraz częściej na rynku znaleźć możemy również produkty, które wykonywane są ze szkła barwionego. Tego typu patery charakteryzują się dość ciekawym wyglądem, który ma wpływ na ekspozycję ciasta znajdującego się na powierzchni patery. Ze względu na chęć dopasowywania akcesoriów domowych do przestrzeni, w której się znajdują, kolorowe patery cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów ceniących sobie estetyczne rozwiązania.