Elementy malowane proszkowo

Malowanie jest pewną dziedziną sztuki, ale także pracą dla wielu ludzi. Jeżeli myślimy o malowaniu, zazwyczaj myślimy o malowaniu przy pomocy farby i pędzli. Istnieje jednak taka odmiana malowania, jak malowanie proszkowe. Odbywa się ono w zakładach lakierniczych przy pomocy specjalnych urządzeń.

Zasady malowania za pomocą proszku

lakiernia proszkowa we WrocławiuCodziennie mamy styczność z różnymi przedmiotami, które są pomalowane. Z reguły nie zastanawiamy się w jaki sposób nabyły one swój kolor. Jest to dość ciekawe, ponieważ wiele elementów można pomalować za pomocą farby proszkowej. Daje nam to gwarancję jakości pomalowanego elementu na długi czas. Malowaniem proszkowym zajmuje się lakiernia proszkowa we Wrocławiu, która zapewnia swoim klientom  pełen profesjonalizm w wykonaniu swoich usług. Jeżeli chodzi o malowanie za pomocą farby proszkowej,nie wygląda to tak jak zwykłe malowanie pędzlem. Do tego rodzaju malowania potrzebne są specjalistyczne sprzęty, które lakiernia musi posiadać. Osobiście bywałam w takim miejscu i wiem na czym ta praca polega. We Wrocławiu zapewne jest parę lakierni proszkowych, jednak ja miałam możliwość przebywania w jednej. Sprzęty jakie posiada lakiernia proszkowa we Wrocławiu, są naprawdę profesjonalne i zapewniają dobre wykonanie usług. Do sprzętów jakie posiada dana lakiernia i bez których nie mogłaby funkcjonować należą : kabina z nawiewami w której malowane są elementy, piec – dzięki  pomalowane elementy przyjmują odpowiedni wygląd ( wypala on farbę na elemencie i jednocześnie ją utwardza), pistolet do malowania proszkowego, stojaki i wieszaki na których pomalowana rzecz zawiśnie przed wjazdem do pieca i oczywiście farby proszkowe w różnych kolorach i odcieniach. Aby element był prawidłowo pomalowany lakiernia proszkowa we Wrocławiu, najpierw odtłuszcza element w specjalnym roztworze kwasowym, następnie w kabinie zostaje pomalowany pistoletem, potem zawieszony na specjalnych wózkach i wieszakach. Tak przygotowane rzeczy wjeżdżają do bardzo gorącego pieca ( czas przebywania w piecu elementów jest zależny od ich wielkości). Po wyjęciu z pieca, elementy muszą wystygnąć. W momencie, kiedy są już zimne, można je przygotowywać do transportu. Oczywistą rzeczą jest, że cały proces malowania, jest przeprowadzany pod okiem doświadczonego lakiernika/

Firma, jaką jest lakiernia proszkowa we Wrocławiu, oferuje szeroki zakres usług malowania proszkowego elementów o dużych i małych gabarytach. Malowanie w tej firmie zawsze odbywa się według określonych zasad, co daje doskonałe efekty i klienci zazwyczaj są zadowoleni z wykonanych przez lakiernię usług. Jeżeli chcemy mieć  metalowy przedmiot, który posłuży nam długo śmiało można zdecydować się na malowanie proszkowe w lakierni.