Hodowla świeżych ziół w growboxie

Każdy amator smacznej domowej kuchni doskonale wie, że idealnym sposobem na wzbogacanie smaku rozmaitych potraw jest dodawanie do nich świeżych ziół. Problem w tym, że są one stosunkowo drogie – za jedną doniczkę płaci się w markecie około pięciu złotych, co nie przekłada się w żaden sposób na ich wydajność. Zwykle do jednej potrawy zużywa się pół pęczka, dlatego nie warto kupować ziół w sklepie. Zdecydowanie lepiej urządzić sobie w kuchni domową uprawę, do której będziemy mogli sięgnąć zawsze wtedy, gdy tylko będziemy mieli na to ochotę.

Tanie zastawy growbox

growbox zestaw - tanioW wielu kuchniach można spotkać stojące w rządku doniczki z ziołami różnego typu – nie tylko prezentują się one niezwykle dobrze, ale również stanowią bardzo ważny element kulinarny. Nie są one jednak zbyt wydajne i trzeba je co chwilę wymieniać na nowe. Lepszym rozwiązaniem może okazać się domowa miniplantacja. Żeby byłą ona jednak możliwa, powinniśmy się zaopatrzyć w growbox zestaw – tanio i szybko wyhodujemy w ten sposób bardzo dobrą uprawę ziół. Growboxy to swego rodzaju namioty, które służą stwarzaniu idealnych warunków wzrostu dla roślin. W ich wnętrzu panuje specyficzny mikroklimat, dzięki któremu rośliny rosną zdecydowanie szybciej i rodzą o wiele bardziej obfite plony – w przypadku ziół będą to gęsto wyrastające, jędrne i zdrowe liście. Taki namiot może mieć nawet dwa metry wysokości oraz powierzchnię kilku metrów kwadratowych – wówczas należy trzymać go na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. Niektórzy przeznaczają na growboxy osobne pomieszczenia w swoich domach. Jednak istnieją też mniejsze wersje, które można ustawić w kuchni. Pozwalają one hodować różnego rodzaju zioła, które wykorzystuje się później do przygotowywania smacznych potraw. Możemy w nich posadzić, co tylko nam się podoba – szałwię, tymianek, kolendrę czy bazylię, a także wiele innych ziół i przypraw. Specyficzne warunki, jakie panują wewnątrz namiotu, pozwalają wyhodować znacznie więcej roślin, niż moglibyśmy uprawiać na blacie kuchennym.

Cena zestawu, jakim jest growbox, może się wydawać z początku wysoka, natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że nie będziemy musieli wówczas kupować ziół w doniczkach, okazuje się, że zmniejszają one znacznie koszty stosowania ziół w kuchni. Co więcej, tego rodzaju namioty mogą bardzo dobrze prezentować się zarówno na balkonie, w salonie, jak i właśnie w kuchni. Dzięki temu możemy trzymać je, gdzie się nam podoba i cieszyć się pachnącymi ziołami przez cały rok – bez względu na panujące obecnie warunki pogodowe.