Jak dojechać się z Opola do Niemiec?

Ciężko mi było znaleźć dobrze płatną pracę u nas, w Polsce. Co prawda, nie miałam wielkiego doświadczenia więc mnie to nie zaskoczyło – byłam w końcu świeże po szkole. Jednak naprawdę potrzebowałam pieniędzy na opłacenie moich studiów więc nie mogłam sobie pozwolić na mało płatne czy niepewne prace. Dlatego zdecydowałam się wyjechać za granicę. I tak, jak samo znalezienie pracy w Niemczech okazało się błahostką, tak pozostał mi temat dojazdu na miejsce. Najlepiej pod same drzwi nowego mieszkania. 

Dojazd busem z Opola do Niemiec

busy do niemiec opoleZaczęłam oczywiście od przeglądania ofert. Po pierwsze – nie chciałam przepłacić za coś, co potem okaże się oczywistą oczywistością w branży. Po drugie – chciałam wiedzieć, co właściwie znajduje się w takich ofertach, co jest standardem, a co naprawdę udogodnieniem, za które warto zapłacić dodatkowe pieniądze. Po trzecie – chciałam mieć kogoś naprawdę sprawdzonego, kto przyjedzie na czas i z kim będę pewna, że jadę z profesjonalnym kierowcą. Na moje szczęście, jeśli chodzi o busy do niemiec opole wręcz kwitnie od ofert. Zapewne głównie ze względu na to, że wiele osób decyduje się wyjechać za granicę do pracy i zazwyczaj wybiera zachodnią granicę. Dla mnie to bardzo dobrze. Skoro ofert było tak wiele, mogłam naprawdę dopasować ją maksymalnie pod siebie, a co najważniejsze – wybrać firmę przewozową sprawdzoną, z doświadczeniem pozytywnymi opiniami i odpowiednimi kwalifikacjami. Byłam z tego powodu bardzo zadowolona. Bardzo szybko zorientowałam się, że coś, czego wymagałam, a myślałam, że będzie ciężkie do osiągnięcia, okazało się czymś naturalnym jeśli chodzi o takie busy. Mowa oczywiście o wysadzeniu mnie prosto przed drzwiami nowego mieszkania w samych Niemczech. Dodatkowym plusem było to, że przyjeżdżali także prosto po mnie już w Polsce. Wystarczyło wyjść na ulicę przed domem, żadnego tachania ze sobą ciężkich bagaży. Inną kwestią było to, ile mam za przejazd zapłacić. Ostatecznie zdecydowałam się na coś pośrodku, znajdując się niedaleko średniej kwoty w tej branży – tak, by nie było za tanio, bo to budziło moje podejrzenia, ani nie za drogo, bo jak każdy – nie chciałam przepłacić. 

Mój wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Swojego busa mogłam zamówić przez telefon, a właściwie – wypełniając formularz na stronie internetowej, a pani konsultant już sama do mnie zadzwoniła. Bardzo sprawnie wybrałam idealnie pasujący mi termin, akurat dwa dni przed planowanym rozpoczęciem pracy – tak, by móc na miejscu jeszcze poznać miasto i odpocząć. Sam przejazd był świetny. Kierowca jednocześnie kontaktowy, ale nie narzucający się, a co najważniejsze – jadący bezpiecznie i profesjonalnie.