Jak zarezerwować spływ kajakowy?

Kiedy decydujemy się na spływ kajakowy, to musimy oczywiście dokonać wcześniej odpowiedniej rezerwacji i mamy tutaj kilka możliwości. Możemy osobiście wybrać się do miejsca, w którym organizowane są spływy kajakowe i tam dokonać rezerwacji, a także wpłacić zaliczkę albo zarezerwować spływ kajakowy przez internet. Niezależnie od modelu rezerwacji musimy zawsze wpłacić odpowiednią zaliczkę, aby mieć pewność, że jest spływ zostanie dla nas przygotowany.

Czy warto organizować indywidualne spływy kajakowe?

kajaki do PomiechówkaBardzo często wielu doświadczonych kajakarzy, którzy zostali zaproszeni na spływ kajakowy denerwuje się w sytuacji, kiedy muszą dostosować się do programu imprezy. Czy muszą oni wtedy wraz z innymi początkującymi uczestnikami płynąć konkretną trasą i udać się do z góry założonych miejsc noclegowych. Nie mogą oni również wpłynąć na tempo płynących kajakarzy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajem kajaków i organizowanie indywidualnego spływu kajakowego. Indywidualne spływy kajakowe organizujemy przede wszystkim dlatego, że możemy płynąć we własnym gronie i sami będziemy decydować o tym, jak długie etapy w ciągu dnia będziemy pokonywać. Będziemy mogli również spać się w dowolnych miejscach bez dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Popularne w ostatnich czasach stały się kajaki do Pomiechówka. Kiedy organizujemy indywidualny spływ kajakowy, to cały sprzęt wynajmujemy w wypożyczalni i umawiamy się z właścicielem, aby odebrał od nas cały sprzęt w konkretnym miejscu po ukończeniu spływu kajakowego. Zawsze jednak kiedy decydujemy się na indywidualne spływy kajakowe, to musimy posiadać przynajmniej minimalne doświadczenie. Będziemy odpowiedzialni za to, aby spakować kajak oraz dobrać osadę, a także ustalić szyk płynięcia. Dodatkowo wynajmujący osoby będą odpowiedzialne za bezpieczne przeprowadzenie spływu, a także za nie uszkodzenie sprzętu. Jeżeli chodzi o cenę, to w koszt usługi będzie wliczony jest wynajem kajaków oraz koszt transportu, a także organizacja biwaku czy drewno na ognisko.

Takie rozwiązanie ma również swoje minusy, ponieważ kiedy decydujemy się na indywidualny spływ kajakowy w tylko bardzo małej grupie osób, to czasami niektóre firmy, nie chcą nam wynająć tylko kilku kajaków na dany okres. Dobrym rozwiązaniem dla rodzin płynących z dziećmi są jednodniowe spływy kajakowe, ponieważ wtedy możemy wynająć nawet jeden kajak i szybko zarezerwować wybrany przez nas termin. W takiej sytuacji jednak musimy być świadomi tego, że każdy później na swoją odpowiedzialność i dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.