Kawa dobrym pomysłem na prezent

Co roku mamy z mamą i siostrą ten sam problem: co kupić tacie na urodziny? Trudno jest zrobić prezent komuś, kto ma praktycznie wszystko. Mieliśmy już różne pomysły w poprzednich latach. Raz dostał wędki z kołowrotkiem, ponieważ bardzo lubi łowić ryby, ale co z tego, skoro nie miał czasu z nich skorzystać. Tak samo skończyła się historia z książką. Raz kupiliśmy mu bon do sklepu z elektroniką, ale znowu kupił sobie coś, co użył dwa czy trzy razy i odstawił. Nie był łatwym obiektem do obdarowywania.

Naturalna kawa jako zestaw prezentowy

zestawy prezentowe - kawa naturalnaTermin kolejnych urodzin ojca zbliżał się nieubłaganie, a my w dalszym ciągu nie mieliśmy pomysłu na udany prezent. Zaczynaliśmy już tracić wiarę w olśnienie, a siostra nawet rozeznała się w możliwych kartach podarunkowych w sklepach z elektroniką, kiedy mama poinformowała nas, że wpadła na genialny pomysł. A konkretnie mówiąc, że jej koleżanka na niego wpadła i u niej się sprawdził. Otóż kiedy wspomniana znajoma mamy przeglądała różne zestawy prezentowe – kawa naturalna wydawała się jej słabym pomysłem, ale ponieważ nie miała innego, to zdecydowała się na nią. Jej mąż był podobno zachwycony i kiedy opowiedziała o tym naszej mamie, ona także uznała, że warto spróbować. Nasz tata bardzo lubił kawę, ale nigdy nie miał na nią czasu, więc robił sobie tylko najzwyklejszą kawę, którą mógł kupić przy okazji w naszym osiedlowym sklepiku. My z kolei planowaliśmy zakup kawy z naprawdę wysokiej półki, która kosztowała grubo ponad sto złotych za kilogram. Mieliśmy jednak nadzieję, że co jak co, ale jakość tata rozpozna i doceni. Już w momencie wręczania prezentu wiedzieliśmy, że trafiliśmy w dziesiątkę. Dawno nie wiedziałem tak zadowolonego taty. Okazało się, że słyszał o tej kawie od jednego z klientów, który bardzo ją zachwalał i nawet poczęstował ojca. Niestety, tata zapomniał jej nazwy i dopiero teraz widząc ją w zestawie prezentowym przypomniał sobie, że to ta. W swojej radości zaparzył kawę dla każdego z nas i czekał na nasze reakcje. Ani ja, ani siostra nie przepadamy za jakąkolwiek kawą, ale uratowała nas mama, której naprawdę zasmakowała.

Dziś kupno kawy naturalnej dla taty jest już obowiązkowym elementem jego urodzin. On jest zachwycony i nie może doczekać się tego, jaką kawę dostanie, a my nie mamy problemu z prezentem. Co więcej, nasza mama bardzo wkręciła się w ten temat i razem z tatą zafundowali sobie profesjonalny ekspres do kawy. Teraz codziennie rano i po powrocie z pracy siadają i degustują różne kawy naturalne, których w naszym domu od jakiegoś czasu nie brakuje.