Krata rolowana ze stali

Wśród zabezpieczeń antywłamaniowych, które są najczęściej stosowane w handlu i w domach należą przesłony i rolety opuszczane, których zadaniem jest zabezpieczenie delikatnych elementów zabudowy, jak właśnie witryny sklepowe, które łatwo rozbić, a także szyby w domach. Wadą stosowania rolet i zasłon jest fakt, że nie przepuszczają one, ani światła, ani powietrza, w związku z czym dodatkowo uszczelniają całą konstrukcję, co wpływa negatywnie na cyrkulację powietrza w lokalu. Alternatywą dla tych rozwiązań są kratownice, które nie są tak szczelne, ale są równie skuteczne.

Stalowa krata w rolce

kraty stalowe rolowaneKraty, które obecnie są montowane w witrynach, są w pełni zautomatyzowanymi systemami antywłamaniowymi, które mogą zostać połączone z alarmem, a także dzięki zastosowanym systemom, są proste i bezpieczne w użytkowaniu. Do najlepszych należą kraty stalowe rolowane, które są znacznie bardziej wytrzymałe, od krat aluminiowych. Kraty wykonane ze stali, mają jednak inne zastosowanie, od krat aluminiowych. Są to konstrukcje bardzo ciężkie, które z reguły montowane są w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, a także miejscach, które wymagają szczególnego rodzaju ochrony. Do małych lokali i lekkich konstrukcji jak np. kiosk, znacznie lepsze będą rozwiązania z aluminium. Kraty stalowe nie tylko są wytrzymałe, ale również doskonale sprawdzają się przy dużej eksploatacji. Ważne jest tutaj jednak wybranie dobrego napędu, który również musi być dopasowany do poziomu eksploatacji. Przy bramach, które często są otwierane i zamykane, bardziej sprawdzi się napęd boczny nasadowy, a przy małej np. witrynach sklepowych, które są maksymalnie dwa razy otwierane w ciągu doby, można zastosować napęd centralny. Konstrukcja krat jest bardzo prosta, gdyż poza mechanizmem, który zwija i rozwija rolkę, są zastosowane prowadnice, które uniemożliwiają wygięcie, czy ucieczkę kraty w innym kierunku. Obsługa urządzenia jest prosta, nawet osoba nie przeszkolona, z łatwością poradzi sobie z jego obsługą. Do uruchomienia mechanizmu często wystarczy odpowiedni pilot lub przycisk, który uruchomi cały mechanizm.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabezpieczeń antywłamaniowych, do najlepszych należą kraty nawijane na rolkę, pozwalają one nie tylko zabezpieczyć lokal przed przestępstwem, ale również są wygodne w użytkowaniu, nie psują estetyki budynku, gdyż można je montować zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz, po zwinięciu nie rzucają się w oczy. Parametry techniczne urządzenia muszą być dobrane odpowiednio do potrzeb lokalowych klienta.