Najlepsze pokrowce wędkarskie

Wędkarstwo daje mnóstwo przyjemności ale żeby tak było to musimy zabierać ze sobą nad wodę sprawdzony sprzęt. Obecnie niektórzy wędkarze kupują nawet auta terenowe z dużym bagażnikiem by możliwe było przewiezienie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Wędkarstwo karpiowe pochłania bardzo dużą ilość pieniędzy przeznaczanych na sprzęt. Wędkarze preferujący łowienie karpii oprócz wędek czy kołowrotków inwestują również w różnego rodzaju pokrowce czy fotele. 

Polecane pokrowce na wędki 

pokrowiec na wędki komorowyWędki do łowienia gruntowego najczęściej nie są krótsze niż 3 metry. Ciężko spotkać wędkarza, który posiada wędki gruntowe czy karpiowe o mniejszej długości. Wędki tego typu oczywiście się składają w celu lepszego ich transportowania. W sklepach wędkarskich spotkać możemy wędki dwu lub trzyelementowe. Niemniej jednak długość transportowa takich wędek po złożeniu jest z reguły nie mniejsza niż jeden metr. Przewożenie takich wędzisk wymaga bardzo dużej ostrożności. Na dzień dzisiejszy wiele osób inwestuje w pokrowiec na wędki komorowy. W sklepach spotkać możemy wersje wyposażone w jedną, dwie lub trzy komory. Z reguły większość wędkarzy zabiera nad wodę przynajmniej dwie wędki. Jedynie spiningiści czyli osoby preferujący łowienie drapieżników zadowalają się często tylko jedną wędką i dlatego wybierają pokrowce jednokomorowe. To co jest niezwykle ważne przy pokrowcach to usztywniana konstrukcja. W sklepach spotkać możemy wersje tańsze, które takiego usztywniania nie posiadają oraz wersje ze wzmocnionymi ściankami. W tych drugich wersjach nasze wędki mogą czuć się znacznie bezpieczniej. Na chwilę obecną koszt takiego usztywnianego pokrowca wynosi około 200zł. Różnice w cenach mogą jednak wynikać z ilości komór oraz również z długości samego pokrowca. Najlepsze pokrowce to takie, które dodatkowo są wodoodporne. Na wędkarskich zasiadkach spotkać nas mogą dość mocne opady ale jeśli posiadamy solidny pokrowiec to możemy łatwo i szybko nasz sprzęt zabezpieczyć. 

Ogólnie rzecz biorąc kupno pokrowca wędkarskiego to inwestycja, którą powinien podjąć każdy wędkarz, któremu zależy na utrzymaniu swojego wędkarskiego sprzętu w dobrej kondycji. Myślę, że pomysł na kupno pokrowca może być bardzo ciekawy dla osób pragnących zrobić prezent swoim bliskim, którzy często wędkują. Pokrowiec z całą pewnością bardzo im się przyda jeśli jeszcze takowego nie posiadają. Pamiętajmy jednak o tym żeby wybierać tylko sprawdzone pokrowce. Dużo opinii o różnych modelach możemy znaleźć na forach internetowych dla wędkarzy.