Niedroga deska podłogowa drewniana

Ostatnio bardzo popularne stały się deski podłogowe. Panele podłogowe zaczęły schodzić na dalszy plan, co zapewne wynika z tego, że są mniej funkcjonalne, mniej atrakcyjne i mało wytrzymałe. Bardzo często dochodzi do rozwarstwiania paneli, co mogę osobiście poświadczyć, dlatego nigdy więcej się na nie nie zdecyduję. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że nasza deska podłogowa drewniana trochę posłuży nam w domu. 

Wysoka jakość desek podłogowych drewnianych

deska podłogowa drewnianaPodłoga drewniana wspaniale się prezentuje, doskonale wypełnia wnętrza pomieszczeń, dodając im ciepła, a zarazem niepowtarzalności. Ciekawym rozwiązaniem jest dębowa podłoga, według mnie najpiękniejsza i najtrwalsza. Cena dębowej podłogi jest adekwatna do jej właściwości, stąd klienci najczęściej kupują podłogi drewniane wykonane z sosny, czy z lipy, ponieważ są najtańsze.W celu znalezienia najciekawszej dla nas oferty, proponuję przejrzeć katalogi sklepów meblowych albo nawet bezpośrednio pójść do producenta i zapytać o wszystko, co nas interesuje. Nawet mój sąsiad, który jest stolarzem, wykonuje drewniane podłogi, z tym, że nielakierowane, ale równie piękne. Do tego jest bardzo tani i profesjonalny. Szkoda, że aktualnie przebywa za granicą, bo pewnie zakupiłabym u niego drewnianą podłogę po specjalnej zniżce. W każdym razie, ceny w sklepach internetowych są prawie dwukrotnie niższe od tych, co w sklepach stacjonarnych. Przykładowo, deska podłogowa drewniana wykonana z sosny kosztuje w sklepie internetowym 300 złotych za metr, a w sklepie stacjonarnym musielibyśmy zapłacić około 450 złotych. W przypadku deski dębowej różnica jest jeszcze bardziej widoczna. W sklepie internetowym zapłacimy około 700 złotych, a w centrum handlowym – 1100 złotych. Różnice są bardzo duże, dlatego warto mieć to na uwadze przy okazji kupna podłogi. W każdym razie, należy też pamiętać o samej robociźnie. Położenie podłogi też nie jest tanią usługą i trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. To wszystko powoduje, że tak naprawdę, aby wymienić sobie całą podłogę, należy mieć odłożone jakieś 5 tysięcy złotych.

Sądzę, że każda deska podłogowa drewniana jest o stokroć lepszym rozwiązaniem, niż panele. Wynika to z tego, że drewno ma wiele cudownych właściwości: jest trwałe, daje ciepło, a przy tym wspaniale się prezentuje. Dodaje każdemu wyposażeniu wnętrza elegancki wygląd. Deski podłogowe można w nieskończoność odnawiać, malować, lakierować, co w przypadku paneli jest niemożliwe. Drewniana połoga posłuży nam na wiele lat, a panele są przeznaczone na zdecydowanie krótszy okres.