Okna drewniane do domu

Sądziłam, że wybór okien będzie bardzo prosty. Sprawdzę tylko jakie muszą mieć rozmiary, a potem wybiorę te solidne, od dobrego producenta. Jednak okazało się, że okna mogą być plastikowe, metalowe i drewniane, w wersji antywłamaniowej, czy z zamkiem i kluczykiem, jak w drzwiach. Nie wiedziałam,że coś takiego się produkuje, a musiałam się z tym zapoznać by dobrze wybrać.

Okna drewniane od dobrego producenta

okna drewniane producentZabrałam się za naukę, by jednak mieć jakiekolwiek pojęcie na temat okien. Najładniejsze były moim zdaniem okna drewniane producent. Te plastikowe były zawsze białe, a nawet z imitująca drewno okleina nie prezentowały się tak dobrze jak naturalne drewno. Za to okna aluminiowe to w ogóle inna bajka. Są szare, ponure, może do biurowców są dobre, ale nie do domu. Postawiłam na okna drewniane, które mają wiele zalet. Przede wszystkim maja niski współczynnik przenikania ciepła. Oznacza to, że są bardzo dobrze zaizolowane a do wnetrza nie będzie przenikało ciepłe lub zimne powietrze ze zewnątrz. Okna z drewna mogą być bardzo dekoracyjne. Mogą mieć przykładowo rzeźbioną ramę, choć wiadomo że wiąże się to z wyższymi kosztami. Zawsze można je pomalowac na dowolny kolor, a odnawianie także nie sprawia problemów. Przy oknach z drewna można zeszlifować wierzchnią warstwę i dać bejcę lub lakier i gotowe. Okna z drewna nie tylko izolują wnętrze od ciepła, ale tkaże od hałasów z zewnątrz. Mieszkam przy ulicy dosyć ruchliwej, więc było to dla mnie ważne. Inaczej musiałabym wymyślić jakiś inny sposób na wygłuszenie pomieszczenia. Podobało mi się także to, że takie okna można naprawiać, łatwo coś wymienić. Jak się zepsuje okno plastikwoe to ani się tego nie pomaluje, ani nic nie zrobi. Z metalowymi jest podobnie, choć one są bardziej solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poczytałam na temat konserwacji okien z drewna więc byłam przygotowana na to, że co jakiś czas trzeba będzie je olejować, czy bejcować. To mi jednak nie przeszkadzało, miałam doświadczenie przy meblach drewnianych a o nie dba się tak samo. Moge nawet tych samych farb używać, co przełoży się na oszczędności. Dobrze jest wiedzieć takie rzeczy.

Okna drewniane od dobrego producenta przetrwają lata w stanie niezmienionym. Będą świetnie wyglądać w domu, zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz, łatwo się je czyści, a także można je przemalować lub nadać lakierem nowego blasku. Moim zdaniem nie ma obecnie na rynku lepszych ofert na okna niż właśnie okna z drewna od polskiej firmy. To produkty dobre jakościowo i cenowo.