Potrzebowałem kogoś do sprzątania budynku

Jestem właścicielem firmy, która zajmuje się kompleksowym budowaniem budynków. Ostatnio moja firma skończyła budować jeden z takich budynków. Ponieważ miałem oddać budynek w stanie deweloperskim musiałem zainwestować w sprzątanie po budowie. Wykalkulowałem, że najbardziej opłacalne dla mnie będzie zaproponować pracę kilku paniom, które wysprzątają dla mnie budynek i doprowadzą go do czystości. Postanowiłem dodać ogłoszenie, żeby osoby chętne do pracy same się do mnie zgłosiły. 

Wynająłem kilka osób do sprzątania budynku 

sprzątanie budynkówW ogłoszeniu napisałem, że potrzebuję kogoś kto ma doświadczenie i nie jest mu obce sprzątanie budynków po budowie. Bardzo dobrze wiedziałem, że takie sprzątanie znacząco różni się od zwykłego sprzątania po domkach. Poza tym było dużo cięższe od takiego sprzątania, dlatego zależało mi na osobach sprawnych fizycznie, które nie powiedzą mi po jednym dniu, że rezygnują. Zgłosiło się do pracy wiele osób. Musiałem przebierać w CV i listach motywacyjnych. Postanowiłem wybrać kilkanaście osób na rozmowę kwalifikacyjną, a następnie wybrać odpowiednie grono osób. Na rozmowie kwalifikacyjnej pytałem o styl sprzątania oraz o doświadczenie. Pytania wcale nie okazały się takie głupie, ponieważ okazało się że dla niektórych osób mop to jest to samo co szczotka. Takim osobom od razu grzecznie podziękowałem. Zdecydowałem się zatrudnić kilka osób, które miały odpowiednie podejście do tego zawodu. Zatrudniłem ich na miesiąc, bo mniej więcej tyle czasu było potrzebne, aby wysprzątać tak duży budynek jak ten. Przez pierwsze dni nadzorowałem ich pracę. Patrzyłem czy rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków. Nie miałem co do tego żadnych zastrzeżeń, dlatego postanowiłem nie przyglądać im się codziennie i wrócić do swoich zajęć. Zależało mi na ich rzetelności i skrupulatności w sprzątaniu, ponieważ było to bardzo ważne w kontekście późniejszego wynajmowania lub sprzedaży budynku. Budynek był bardzo duży i mogłem na tym wiele zarobić. Po miesiącu byłem bardzo zadowolony z ich pracy.

Mój budynek był naprawdę fachowo i skrupulatnie wysprzątany. Kiedy odbierałem stan czystości budynku byłem po prostu zachwycony. Udało mi się zebrać grupę ludzi, którzy naprawdę wiedzieli co to znaczy porządne sprzątanie. Wszystko było odpowiednio wyszorowane i wypucowane. Postanowiłem nawet przedłużyć z nimi umowę i zatrudnić ich do sprzątania moich pozostałych budynków. Akurat jeden z nich kończył się właśnie budować i znów będę potrzebował ekipy sprzątającej. Bardzo się ucieszyłem, że mam już grupę zaufanych pracowników.