Potrzebowałem mebli na wymiar

Po wielu latach doczekałem się w mieszkaniu remontu. W jednym z pokoi postanowiłem stworzyć jakiś przytulny kącik dla siebie. Chciałam w spokoju odpoczywać w nim po pracy. Zależało mi, abym miał tam miejsce zarówno na komputer, jak i do poczytania czy rozwiązywania krzyżówek. Ponieważ posiadaliśmy z żoną dość małe mieszkanie, nie mogłem sobie pozwolić na cały pokój tylko dla siebie. Jako, że miejsca było mało uznałem, że meble na wymiar będą najlepsze w tym przypadku. Musiałem znaleźć stolarza, który by się tym zajął.

Poszukiwania stolarza w Kaliszu

meble na wymiar KaliszPoszukiwania odpowiedniego fachowca rozpocząłem od wyszukiwarki internetowej. Wpisałem w nią frazę: meble na wymiar Kalisz i zacząłem przeglądać wyniki. Znalazłem kilka adresów i telefonów stolarzy, którzy oferowali takie usługi. Brałem pod uwagę tylko takie nazwiska, które miały dobrą rekomendację i były polecane przez swoich klientów. Zależało mi na fachowości, dokładności i terminowości stolarza. Nie chciałem przeciągać remontu w nieskończoność. Jeden z wybranych przeze mnie stolarzy miał akurat bardzo dużo pracy i nie mógł się podjąć wykonania takich mebli w najbliższym czasie. Drugi był akurat na urlopie i powiedział, że najwcześniej za dwa tygodnie będzie mógł się ze mną spotkać, aby wziąć wymiar. Za trzecim razem udało mi się trafić w odpowiedniego fachowca. Już na drugi dzień przyjechał do mnie i wziął wymiar mebli. Uzgodniliśmy również szczegóły. Potrzebowałem biurka z dużym blatem, pod nim miałem mieć z jednej strony duże i pojemne szuflady, a z drugiej szafkę na komputer i inne urządzenia biurowe. Na biurku miał stać komputer, dlatego powiedziałem stolarzowi, żeby w blacie był odpowiedni otwór na kable. Zależało mi na tym, aby otwór był duży, ponieważ kabli miało być sporo. Z tyłu za blatem zamówiłem również wysokie półki, prawie do samego sufitu, ponieważ potrzebuje dużo miejsca na książki i inne tym podobne bibeloty. Do tych mebli zamówiłem również małą, przesuwaną komodę, którą zamierzałem trzymać pod parapetem, dlatego musiała być niska, ale szeroka. 

Ponieważ meble te miały mieć duże obciążenie zależało mi na ich jakości. Wybraliśmy razem ze stolarzem odpowiednie materiały z których miały być przygodowe. Meble miały być wykonane z solidnego drewna o dużej wytrzymałości. Zupełnie zrezygnowaliśmy z dykty i tektury, która jest bardzo słabej jakości. Zdecydowałem się również na zaokrąglone rogi i kanty, ponieważ tak jest bezpieczniej a takie zaokrąglone kanty są trwalsze. Stolarz bardzo szybko wykonał zamówienie, a ja jestem bardzo zadowolony z nowych mebli, które mam w pokoju.