Rower górski dla nowicjusza

Rowery górskie wciąż znajdują się w czołówce najchętniej kupowanych w Polsce. Wybierają je mali i duzi, nie ma się więc co dziwić popularności tego typu sprzętu. Oczywiście nie każdy wybiera się górskim rowerem w góry albo na trudny leśny teren. Te modele sprawdzają się również w mieście czy na ścieżkach rowerowych. Dlatego czasami warto wybrać dla siebie bardziej uniwersalny model. Wówczas wykorzysta się go w 100 procentach przy wielu rozmaitych okazjach.

Rowery Kross dla każdego

kross hexagon 4.0 dla nowicjuszyUniwersalny rower górski nie musi wcale oznaczać gorszy albo o słabszych możliwościach. To po prostu sprzęt, w którym nie są potrzebne pewne elementy charakterystyczne na przykład dla sprzętu dla wyczynowca. Jaki więc wybrać rower? W przypadku osób, które zaczynają swoją przygodę z „góralami”, warto polecić mniej skomplikowany, lekki sprzęt. Przykładem może być Kross Hexagon 4.0 dla nowicjuszy to rower z pewnością odpowiedni. Będzie pasował na terenowe, mniej wymagające trasy. Przedni amortyzator w takich rowerach pomaga jeździć po wzniesieniach. Tarczowe hamulce są przydatne na stromych zjazdach i gwarantują bezpieczeństwo. Warto też zaopatrzyć się w wygodne siodełko ze wspornikiem oraz komfortową kierownicę. W przypadku wymienionego modelu geometria roweru pozwala poruszać się na nim w pozycji bardziej wyprostowanej, niż jest to w przypadku rowerów górskich dla bardziej wymagających i bardziej zaawansowanych użytkowników. Jest to przydatne zwłaszcza w miejskich warunkach, kiedy dobrze jest trzymać głowę stosunkowo wysoko i mieć dobry ogląd sytuacji dookoła. Poza tym przerzutki są na tyle łatwe w obsłudze, że nie sprawiają wielkiego kłopotu podczas jazdy, a jednocześnie pozwalają na dość wygodne prowadzenie roweru zwłaszcza w warunkach przełajowych. Wydaje się więc, że dla cyklistów, którzy zaczynają swoją przygodę z „góralami” albo szukają sprzętu na tyle uniwersalnego, że sprawdzi się i w mieście, i w terenie, tego typu rower będzie dobrym wyborem.

Jazda na rowerze to świetne hobby i z pewnością warto jest korzystać z wielu tras, jakie oferują nam różne części kraju. Wybór roweru nie bywa łatwy, ponieważ jest mnóstwo modeli różnych producentów. Wystarczy jednak popytać specjalistów albo poszukać w Internecie, a na pewno uda się znaleźć odpowiedni dla siebie sprzęt. Trzeba tylko przemyśleć, w jakich warunkach i okolicznościach przyjdzie nam najczęściej jeździć. Determinuje to bowiem wybór odpowiedniego sprzętu, takiego, który będzie nam najbardziej potrzebny. I który okaże się najbardziej wygodny oraz bezpieczny