Solidna kuchnia na wymiar w stylu vintage

Jednym z najbardziej popularnych obecnie trendów jest styl vintage, czyli moda, nowoczesna z połączeniem wiejskiego stylu z dominującymi jasnymi odcieniami. Kuchnia retro ma własną duszę. Jest pełna stylu, ale jednocześnie pełna delikatności i nostalgii. Aby postawić na ten styl dekoracji w kuchni, należy być absolutnie pewnym, że zagwarantuje się miejsce na powitanie i przyjęcie. W szczególności należy wziąć pod uwagę odpowiednie meble kuchenne.

Jak zaprojektować kuchnię vintage na wymiar?

solidne kuchnie na wymiar w bydgoszczyModele kuchni vintage inspirowane są latami pięćdziesiątymi i sześćdziesiątymi dwudziestego wieku, ale vintage używa oryginalnych elementów tamtych czasów. Aby założyć kuchnię vintage, pierwszym krokiem jest przede wszystkim określenie, jak bardzo kuchnia będzie pasować do stylu retro. W takim przypadku można skomponować styl retro mebli kuchennych z innymi rodzajami dekoracji i stworzyć nowoczesną, minimalistyczną lub skandynawską kuchnię, na przykład łącząc współczesne trendy z elementami przeszłości. Solidne kuchnie na wymiar w Bydgoszczy muszą mieć również odpowiednio dobrane kolory. Kolory to podstawowe elementy wystroju w stylu vintage i należy o tym pomyśleć od razu. Można wybrać kuchnię retro o mocnych i żywych kolorach lub wybrać bardziej czysty i delikatny trend. W pierwszym przypadku warto postawić na takie odcienie mebli, jak niebieski, czerwony i żółty. Doskonale pasują z czernią. W drugiej opcji idealnym rozwiązaniem jest użycie pastelowych kolorów lub kolorów cukierkowych w odcieniach różu, zieleni, żółci i niebieskiego i tutaj lepiej jako tło pasuje kolor biały. Meble muszą być odpowiednio rozłożone, dlatego warto zainwestować w fachowców, którzy zrobią je na wymiar. Meble stanowią dobrą część dekoracji kuchni retro. Zwykle są odpowiedzialne za wprowadzanie kolorów i życia do środowiska, dlatego wspomnianą już wcześniej wskazówką jest obstawianie szafek z wybranymi wcześniej kolorami retro. Aby uzupełnić styl, warto zainwestować w meble z ramami, te z klasycznej stolarki, z okrągłymi lub muszelkowymi uchwytami.

Kuchnie w stylu vintage to świetne opcje dekoracji dla tych, którzy chcą nadać kuchni odrobinę stylu. Zaletą takich mebli kuchennych jest to, że wnoszą nostalgiczny klimat bez rezygnacji z obecnej technologii, ponieważ większość z nich to współczesne, ekonomiczne rozwiązania. Kuchnię można ozdobić przedmiotami, takimi jak zdobione puszki ceramiczne lub emaliowane naczynia i doniczki. Wykorzystanie półek ponad meblami jest również silnym trendem w tym stylu dekoracji.