Solidne płyty poliwęglanowe

Każdego dnia inżynierowie z branży materiałowej poszukują kolejnych rozwiązań związanych z zastąpieniem szkła w budownictwie. Mimo tego, że szkło jest pięknym materiałem, który nadaje budynkom niepowtarzalnego wyglądu to jednak stosowanie go w niektórych budowlach jest niezbyt praktyczne. Właśnie z tego powodu ciągle szukane są inne rozwiązania i w ostatnich latach powstało jedno z nich. Jest nim materiał zwany płytami poliwęglanowymi. Jak widać po samej nazwie jest to materiał sztuczny. 

Najlepsze zastosowanie poliwęglanu 

wytrzymały świetliki z poliwęglanuW zasadzie od kiedy tylko pojawił się w sprzedaży poliwęglan to jego zastosowanie zaczęło być ogromne. Materiał ten obecnie tworzony jest ze specjalnej odmiany żywicy. Płyty z poliwęglanu spotkać możemy w wielu miejscach. Niezwykle często zdarza się, że z tego materiału tworzone są zadaszenia oraz ścianki na tarasie, które mają chronić przed wiatrem. Równie często tworzone są wytrzymały świetliki z poliwęglanu. Materiał ten jest półprzezroczysty co w znacznym stopniu przyczynia się do chęci jego zastosowania. Nie da się ukryć, że przezroczystość płyt poliwęglanowych nie jest aż tak duża jak w przypadku szkła ale w wielu sytuacjach okazuje się to zaletą. Oprócz świetlików z poliwęglanu tworzone są z tego materiału również szklarnie. Ogrodnicy bardzo cenią sobie ten materiał a wpływ na to ma kilka właściwości. Przede wszystkim płyty poliwęglanowe wyróżniają się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Tyczy się to zarówno uszkodzeń mechanicznych jak i tych powstałych na skutek wysokiej temperatury. Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy w zasadzie dwa rodzaje płyt poliwęglanowych. Pierwszą z nich są płyty komorowe. Materiał ten składa się jakby z warstw między, którymi tworzone są specjalne komory powietrzne pełniące niezwykle istotną funkcję. Ten rodzaj płyt poliwęglanowych jest przede wszystkim bardzo lekki. Dzięki czemu jego stosowanie nie obciąża konstrukcji. Ten typ płyt idealnie sprawdza się więc do budowy zadaszeń oraz wspomnianych wcześniej świetlików. 

Drugim, równie często używanym rodzajem płyt poliwęglanowych są płyty z poliwęglanu litego. W ich przypadku nie znajdziemy żadnych luk bowiem płyta taka jak sama nazwa wskazuje jest wypełniona żywicą poliwęglanową. W przypadku tych płyt w znacznym stopniu zwiększa się ich waga. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj płyt poliwęglanowych jest niezwykle popularny w budownictwie. Osoby mające styczność z tym rodzajem płyt cenią je przede wszystkim za łatwość montażu. Przykręcenie takich płyt zajmuje dosłownie kilka minut.