Sposoby na wygładzenie zmarszczek

Naturalną oznaką procesu starzenia się naszego organizmu jest powstawanie zmarszczek. Bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkie zabiegi, które skutecznie usuwają zmarszczki na twarzy. Wiele kobiet sięga po przeróżne metody. Sięgają po różne kremy przeciwzmarszczkowe, albo chodzą na specjalne zabiegi liftingu twarzy. Wszystko to w celu przywrócenia cerze młodzieńczej gładkości. To jaką metodę usuwania zmarszczek wybierzemy jest kwestią osobistą. Jakich sposobów warto wypróbować?

Metody usuwania zmarszczek

usuwanie zmarszczekW pierwszej kolejności warto skusić się na bezinwazyjne zabiegi, które pomogą nam usunąć zmarszczki. Polega to na używaniu specjalnych kremów. Lekarz rodzinny lub dermatolog mogą przepisać krem do stosowania miejscowego, który w swoim składzie zawiera retinoidy. Wyrównują one koloryt skóry i zwiększają gładkość cery. Są one pochodnymi witaminy A. Stosowanie takich kremów może przynieść duży rezultat w usuwaniu zmarszczek. Podczas ich używania należy stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ krem taki zwiększa podatność na oparzenia słoneczne. Oprócz tego na rynku dostępnych jest wiele kremów, które sprzedawane są bez recepty. Ich różnorodność sprawia, że każdy jest w stanie dobrać odpowiedni kosmetyk na usuwanie zmarszczek. Efekty ich stosowania będą widoczne po jakimś czasie i ujawnią się stopniowo. Mają one bowiem mniejszą koncentrację aktywnych składników niż kremy przepisane na receptę. Są doskonałym rozwiązaniem do usuwania płytkich zmarszczek oraz łagodnych oznak starzenia się skóry. Usuwanie zmarszczek może się również odbyć poprzez przeprowadzenie inwazyjnych zabiegów przeciwzmarszczkowych. Takimi zabiegami są dermabrazja i mikrodermabrazja. Celem takiego zabiegu jest usunięcie zewnętrznej warstwy skóry, co umożliwia wzrost świeżego naskórka. Dermabrazja jest bardziej inwazyjna, a po zabiegu mogą być widoczne zaczerwienienia, a nawet mogą powstać strupy. Mikrodermabrazja natomiast jest o wiele delikatniejsza, ale dla uzyskania odpowiedniego efektu należy zabieg powtarzać. Można również przeprowadzić zabieg laserowy podczas, którego stymuluje się produkcję włókien kolagenowych oraz nowych komórek skóry.

Wiele zabiegów upiększających może spowodować, że skutecznie usunie się zmarszczki. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne od innych. Dbanie o cerę już w młodym wieku może spowodować, że pojawienie się zmarszczek przyjdzie zdecydowanie później. Jeżeli jednak chcemy się zdecydować na jakąś metodę to warto pamiętać, że domowa pielęgnacja w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami może zdziałać cuda. Odpowiednia, codzienna oraz sumienna pielęgnacja skóry twarzy pozwoli również dłużej utrzymać efekty zabiegów.