Sprawdzone rolki do bram

Jeżeli zastanawiamy się nad montażem bramy przesuwnej na swojej posesji, musimy skupić się na spełnieniu kilku kluczowych warunków. Jest ich dosłownie kilka, należą do nich: rodzaj wózków oraz rolek jakie musimy do nie zamontować, długość bramy w świetle i jej ciężar. Możemy również zamówić specjalna firmę montażową, jednak musimy liczyć się z zaliczeniem dość dużych kosztów montażu oraz przyjazdu grupy montażowej. W poniższej publikacji opiszę jak poprawnie zamontowanie bramy przesuwną na swojej posesji, żeby służyła nam przez długie lata. 

Jakie rolki do jakich szyn bramy?

Rolki do bram przesuwnychDwoma głównymi czynnikami, na które musimy zwrócić uwagę jest odpowiedni dobór wózków z liczba rolek i prawidłowe wkomponowanie ich w szyny bramy przesuwnej. Na polskim rynku występują trzy najpopularniejsze rodzaje szyn bramy przesuwnej. Pierwszym rodzajem są szyny o rozmiarach 60x60x3,5 mm. Są to najczęściej występujące rozmiary szyn bram w Polsce. Montuje się na nich najlepsze bramy a więc bramy posesyjne. Adekwatnie do rozmiaru szyn bramy, dobierane są rozmiary pakietów wózków, do szyn 60x60x3,5 mm, pakiet wózków o rozmiarze 60, do szyn 70x70x4 mm pakiet wózków z numerem 70, itd.. pamiętać jednak musimy, żeby zmierzyć rozmiar szyny od zewnątrz. Zmierzenie rozmiaru szyn od wewnątrz da mam błędny wynik, co skutkować będzie pobraniem złego rodzaju wózków a co za tym idzie, ich szybkim zużyciem. Jeśli już prawidłowo dopasujemy wózek do naszej bramy przesuwnej, skupić musimy się na prawidłowym dobranoc rolek do wózka. Rolki do bram przesuwnych są bardzo ważnym elementem, ponieważ to one odpowiadają za przesuwanie się wózka po profilu szyny. Zakupić możemy wózki 3 rolkowe, 5 rolkowe lub 7 rolkowe. Wszystko zależy od masy całkowitej bramy która chcemy zamontować. Wózki 3 rolkowe zakupić należy w przypadku bram lekkich, nie przekraczające masa całkowita 300 kilogramów. Wózki oraz rolki, zakupić można w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub online przez internet, warto jednak wcześniej poczytać opinię osób wcześniej korzystających z usługi.

W przypadku cięższych bram, których łączna masa całkowita przekracza 300 kilogramów, zakupić należy wózki 5 rolkowe. Posiadają one zwiększona nośność i są bardziej wytrzymałe. Oczywiście istnieje jeszcze większe i cięższe bramy. Jeżeli nasza brama będzie swoją wagą przekraczała 600 kilogramów, niezbędny będzie zakup wózków 7 rolkowych. Są to najbardziej wytrzymałe wózki jakie można zakupić na polskim rynku, są bardzo rzadko zakupywane, ponieważ mało kto stawia zamontować tak duża i ciężką bramę.