Sprzęt sportowy na fitness i siłownie

W świecie fitness i siłowni istnieje marka, której wypowiedzenie w określonym gronie powoduje reakcje przytakiwania w uznaniu siły marki i jakości wytwarzanych produktów. Jedną z tego typu firm jest Kettler. Produkuje ona sprzęt sportowy wysokiej klasy, zwłaszcza z uwzględnieniem sprzętu do fitness i sprzętu do siłowni: odważniki, hantle, sztangi, atlasy do ćwiczeń. Przyjrzyjmy się poniżej marce i zwróćmy uwagę na kompletność posiadanych w swojej ofercie produktów.

Co do siłowni i fitness?

sprzęt sportowy Kettler do siłowniRozważania warto byłoby zacząć od krótkiej historii firmy Kettler oraz od rozgraniczenia pojęć siłownia i fitness. Firma Kettler powstała w Niemczech w 1949 roku i od tej pory stała się znanym producentem sprzętu sportowego, najpierw w Niemczech, a potem na świecie. W chwili obecnej, sprzęt Kettler można kupić w 60 krajach całego świata, w tym w Polsce. Sprzęt Kettler jest znany nie tylko w świecie profesjonalnych organizatorów i właścicieli siłowni, ale także wśród amatorów tego sportu w amatorskim sensie. Kettler jest wytwórcą wielofunkcyjnych przyrządów treningowych, atlasów, bieżni, rowerów stacjonarnych, orbitreków i stanowisk wioślarskich, które wypełniają pomieszczenia domów i mieszkań na całym świecie. Jest to jedna  pierwszych firm, która zaczęła wprowadzać ideę siłowni w domu – produkcją sprzętu sportowego przeznaczonego do instalacji w warunkach domowych. Stąd popularność jaką cieszy się sprzęt sportowy Kettler Do siłowni możemy pójść w wolnym czasie, a tego nasza cywilizacja i nasz styl życia ma coraz mniej, dlatego warto mieć w domu podstawowe przyrządy do ćwiczeń fizycznych. Jak wspomniałem powyżej, sprzęt Kettler to akcesoria przeznaczone do aktywności fitness i siłowni. Są to pojęcia zacierające się we współczesnym sporcie, ale do których akcesoria i sprzęt wciąż istnieje i jest wciąż rozwijany. Z definicji fitness jest rodzajem gimnastyki, a gimnastyka rozwija nasze ciało wszechstronnie za pomocą rozmaitych ćwiczeń opartych na zwinność i siłę własnego ciała. Siłownia to miejsce, gdzie kształtuje się siłę.

Jakikolwiek rodzaj uprawianego sportu byśmy nie uprawiali, obydwa wyżej opisane dyscypliny ludzkiej aktywności: fitness i trening siłowy uzupełniają się i sprawiają, że nasze ciało jest bardziej gibkie, sprawniejsze i silne. W obydwu dyscyplinach znani są ich pasjonaci, którzy postanowili rozwijać się głównie w jednym bądź w drugim kierunku. Ja osobiście uważam, że dobre połączenie jednej i drugiej dyscypliny maksymalizują efekty treningowe w dyscyplinach, w których chcę się rozwijać.