Srebrne różańce na prezent

Chrzest, komunia i bierzmowanie to najważniejsze uroczystości religijne wieku dziecięcego i młodzieżowego. Przy tej okazji zadajemy sobie pytanie dotyczące odpowiedniego prezentu. Rodzice i dzieci mogą sobie zażyczyć koperty z pieniędzmi, co jest bardzo praktyczne. Dodatkowo zakup różańca będzie doskonałą pamiątką, która przetrwa przez długie lata nie tracąc na jakości. Różańce wykonane ze srebra są alternatywą dla tańszych, popularnych dewocjonaliów.

Gdzie można kupić różaniec ze srebra?

srebrny różaniecStacjonarny sklep z dewocjonaliami to miejsce, w którym otrzymamy bogaty wybór różańców i pamiątek na religijne uroczystości. Srebrny różaniec kupimy także w sklepach jubilerskich albo internetowych. Podstawowe elementy, jak krzyżyk i łańcuszek, mogą się łączyć z perłowymi paciorkami, cyrkoniami bądź kolorowymi kamieniami. Opcja dodatkowego grawerunku z datą uroczystości bądź imieniem dziecka, sprawi, że prezent będzie miał charakter spersonalizowanego, dedykowanego podarunku. Srebro, jako metal szlachetny, lepiej prezentuje się niż zwykłe metale. Nie powoduje reakcji alergicznych, a odpowiednio przechowywane stanie się drogocenną pamiątką. Kupując srebrny różaniec, zapewne dostaniemy opakowanie odpowiednie do uroczystości. Istnieje bogaty wybór tekturowych pudełek i eleganckich futerałów w różnych kolorach. Tradycyjnie dostępne są białe, w odcieniu kości słoniowej, czarne, granatowe oraz liczne desenie. Najczęściej srebro łączy się z syntetycznymi perłami. Możemy wybrać różaniec długi, na który składa się pięć dziesiątek lub skrócony. Ten ostatni obejmuje krzyżyk i dziesięć połączonych ze sobą paciorków. Do codziennego użytku lub jako ozdobę, używa się formy skróconej, która popularna jest w formie pierścionka. Srebrny różaniec w kształcie pierścienia można podarować na bierzmowanie, ślub lub urodziny. Pierścionki – różańce pasują dla dziewcząt, chłopców, kobiet czy mężczyzn. Kupić je można podobnie, jak te tradycyjne, w sklepach przykościelnych, u jubilera, w sklepach internetowych.

Zakup srebrnego różańca będzie dobrym pomysłem na prezent towarzyszący religijnej uroczystości. Istnieje wiele rodzajów różańców: tradycyjna pamiątka, niewielki upominek, dodatek do koperty z pieniędzmi. Koszt uzależniony jest od rodzaju srebra, dodatków, grawerunku i opakowania. Ceny mogą się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najmniejsze i najprostsze posiadają formę pierścionka i mogą być użytkowane codziennie zamiast biżuterii. Dłuższe różańce to dobra opcja na komunię lub chrzciny.