Stawiamy na profesjonalne kursy lotnicze

Wielu z nas marzy o nauce latania i ukończeniu kursu dla pilotów. Do uzyskania kursu LAPL uprawniającego do latanie niekomercyjnego bez pasażów możemy przystąpić już po ukończeniu siedemnastu lat. Musimy tylko przejść kurs w renomowanym aeroklubie, który ma pozwolenie do wydawania licencji dla pilotów. Każdy kurs to zdobywanie wiedzy praktycznej o budowie i mechanizmie samolotu oraz obowiązek wylatania określonej liczby godzin pod okiem profesjonalnych pilotów. Po przejściu kursu podchodzimy do egzaminu, który po zdaniu pozwoli nam na realizację marzeń o lataniu.

Coraz częściej wybieramy kursy dla pilotów

kurs pilota samolotuChyba nie ma na świecie osoby, który nie chciałby umieć latać. W Polsce powstaje coraz więcej aeroklubów, w których możemy ukończyć kurs pilota samolotu, dzięki któremu na samym początku będziemy mogli latać rekreacyjnie. Gdy przejdziemy i zaliczymy pierwszy kurs, możemy myśleć o następnych, jeżeli latanie nas wciągnie i stanie się naszą życiową pasją. By podejść do kursu oprócz posiadania odpowiedniego wieku musimy mieć jeszcze wyniki badań lekarskich, które musimy wykonać przed każdym kursem. Kursy mają oczywiście różne ceny. Wszystko zależy oczywiście od tego, ile godzin teorii i praktyki będziemy musieli przejść, by podejść do odpowiedniego kursu. Pierwsza i najpopularniejsza licencja LAPL, którą uzyskamy będzie uprawniać nas do wykonywania głównie lotów widokowych i umożliwiać poruszanie się w obrębie danego lotniska. Do zakończenia tego kursu musimy przelecieć minimum 30 godzin. Zawsze możemy dokupić dodatkowe godziny, gdy uznamy, że 30 to trochę za mało.Później możemy myśleć o kursach, które dadzą nam uprawnienia do zabierania na pokład kilku pasażerów. Tak naprawdę przy podchodzeniu do kursów nie ma dolnej granicy wiekowej, niemniej im szybciej zaczniemy naukę, tym szybciej będziemy zaliczać coraz trudniejsze kursy. Zawsze możemy wybrać kurs indywidualny pod okiem trenera lub wybrać kurs kilkuosobowy. Latać powinniśmy oczywiście regularnie, a nie po dwie, czy trzy godziny na tydzień. Jest to istotne, gdy chcemy szybko podejść do końcowego egzaminu i jak najszybciej uzyskać wymarzoną licencję. 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż coraz więcej osób zapisuje się i kończy kursy pilota samolotów. By zdobyć licencję LAPL, która uprawnia do latania niekomercyjnego wymaga ukończenia siedemnastu lat, dobrych wyników lekarskich i oczywiście odbycia kursu pod okiem specjalistów. Najpierw zawsze musimy zaliczyć część teoretyczną i dokładnie poznać mechanizm sterujący w samolocie, potem powinniśmy odbyć jeszcze 30 godzin lotów. Następnie podchodzimy już tylko do egzaminu, po zdaniu którego możemy latać w celach rekreacyjnych.