Urlop na Podkarpaciu – gdzie?

Polska to piękny kraj – jest tu wiele niesamowitych miejsc do zobaczenia. Jednym z takich zakątków naszego kraju są niewątpliwie Bieszczady. Kraina kojarząca się z górami, wędrówkami i leśnymi ścieżkami na pewno kryje niejedno. Gdzie warto się wybrać się na Bieszczadach – szczególnie, jeśli odwiedzamy je pierwszy raz?

Czy warto jechać do Ustrzyk Dolnych?

pokoje do wynajęcia w Ustrzykach DolnychJedną z urokliwych miejscowości na Podkarpaciu są Ustrzyki Dolne. To niewielkie miasteczko kryje mnóstwo atrakcji, które zainteresują każdego turystę. Oczywiście wybierając się tu, należy przede wszystkim zadbać o nocleg. Na szczęście pokoje do wynajęcia w Ustrzykach Dolnych są chętnie poszukiwane, a więc i ich oferta jest szeroka. Znajdziemy tu i wygodne kwatery dla rodzin z dziećmi, romantyczne zaciszne miejsca dla zakochanych i duże domy dla większych grup. Co więc w Ustrzykach zwiedzać? Oczywiście mają one ciekawą ofertę edukacyjną. Znajdziemy tutaj chociażby muzea, nawiązujące do okolicznej historii i tradycji – Muzeum Młynarstwa i Muzeum Historii Bieszczad. Fascynaci dawnych dziejów i architektury sakralnej znajdą tu fragment Szlaku Architektury Drewnianej z pięknym, drewnianymi cerkwiami. Niektóre z nich są wpisane na listę UNESCO! Jednak to co najlepsze w Ustrzykach to okoliczna natura. Latem możemy wybrać się na jedną z licznych tras turystycznych – mamy do wyboru wiele opcji dostosowanych do wytrwałości turystów. Piesza wędrówka przez lasy Bieszczadzkiego Parku Narodowego może dostarczyć naprawdę niesamowitych przeżyć. Świetną atrakcją jest też leżące nieopodal Jezioro Solińskie  – miłośnicy wody odnajdą się tam doskonale, pływając po ogromnym jeziorze. Zimą oczywiście nie może zabraknąć nas na stoku narciarskim. Nie bez powodu Ustrzyki nazywane są zimową stolicą Podkarpacia. W promieniu kilku kilometrów od centrum miasta znajdziemy co najmniej kilka stoków o różnym poziome zaawansowania – coś dla siebie znajdą tu i profesjonaliści i początkujący.. Dla żądnych przygód na pewno Ustrzyki będą świetną bazą wypadową na Ukrainę. U naszych wschodnich sąsiadów na pewno warte zobaczenia jest miasto Drohobycz, znane nam z prozy Brunona Schulza. 

Jak widać, warto wybrać się na południe naszego kraju. W Ustrzykach Dolnych wypoczniemy, pojeździmy na nartach i będziemy mogli obcować z bieszczadzką naturą. Dzięki temu nie tylko zrelaksujemy się, ale i nabierzemy sił na kolejne miesiące pracy. Zdecydowanie warto wybrać się tu i zimą i latem, a także poza sezonem turystycznym, kiedy okolica sprzyja spokojnemu wypoczynkowi.