W Warszawskich kantorach najpewniej

Mieszkam w stolicy już ponad dwa lata i bardzo sobie zachwalam to miasto. Wszystko można tu kupić, jest też wiele miejsc, które świadczą różnego rodzaju usługi. Wspomnieć tutaj chcę o kantorach, w których z powodzeniem można wymienić jedną walutę na drugą. Zrobiły to szybko i często bez zbędnych kolejek.  Kilka razy miałam taki kłopot, że przed wyjazdem za granicę, okazało się, że zapomniałam wymienić gotówkę.

Ulubiony kantor w mieście

kantory walutowe - WarszawaNa szczęście na lotniskach są kantory, które nie jeden raz już uratowały mnie z opresji, że tak powiem. Przydają się również kantory całodobowe. Oczywiście nie wszędzie są takie same kursy. Niestety na lotnisku często można się spotkać z taką niewielką różnicą. Niestety tak to już jest, a od czego zależy? Szczerze mówiąc nie chcę wnikać.Wiem natomiast, że gdyby nie takie kantory walutowe – Warszawa, to nie jeden nie raz miałabym problem. Ciekawe swoją drogą, ile jest takich lokali jak kantory walutowe -Warszawa? jest w tym mieście? Pod takim hasłem, jak sprawdzałam w internecie, to wyszukiwarka pokazała historię tej branży. Wiec nie wiem ile ich dokładnie jest. Jednak bardzo się cieszę, że są. Jakoś nie mogę się przekonać do kont walutowych w banku. Wiem, że nie jest to nowoczesne, ale jakoś tak się chyba nigdy nie przestawię. Ja,k czasami chodzę do banku aby ogarnąć swoje finanse, to często pracownik zwraca mi uwagę, że pewne rzeczy mogę zrobić przez aplikacje internetową. Ja jednak jestem chyba anty. Dlatego też bardzo często odwiedzam kantory walutowe w Warszawie. Możecie się ze mnie śmiać, proszę bardzo. Ale to dzięki takim jak wy, którzy wszystko robią przez internet, tacy jak ja, nie stoją w kolejce w kantorach. I oby tak dalej. Owszem, może macie trochę taniej. Nie ważne. Stać mnie. Żarty, żartami, ale to z kolejką było prawdą. Tak więc wracając do tematu pieniędzy. Będą one zawsze, i wszędzie. Więc dopóki na całym świecie nie będzie możliwości płacenia w jednej walucie, przykładowo w euro, to będę korzystać z usług stacjonarnych kantorów walutowych. W sumie są nawet lepsze. Można sobie pogawędzić z obsługą. Mam w mieście kilka ulubionych kantorów. Czasem w drodze na samolot jadę okrężną drogą, aby jeden odwiedzić, i wymienić pieniądze na walutę kraju, do którego akurat się wybieram.

Mimo faktu, że w Warszawie jest kilkanaście, jak i nie kilkadziesiąt kantorów, ja korzystam tylko z tych przeze mnie wybranych. Tak jak ty masz swój ulubiony sklep, do którego często chodzisz, ja mam ulubiony kantor. Tak, zdecydowanie  często latam samolotem po różnych krajach. Niestety, nie wszędzie zapłacę euro.