Wynajmowanie samochodów na minuty

Idea wynajmowania samochodów zamiast ich kupowania coraz bardziej się rozpowszechnia, a moda ta dotarła również do naszego kraju. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nie trzeba dzisiaj mieć auta, żeby jeździć autem. I rzeczywiście coś w tym jest, bo coraz częściej decydujemy się na wynajmowanie samochodów zamiast ich kupowanie. Można wynająć nowy samochód od dealera i płacić miesięczny czynsz. Można wynająć auto z wypożyczalni na kilka dni. I wreszcie można też wynająć auto na kilkanaście minut.

Jak wynająć samochód na kwadrans?

Wynajem samochodów w KatowicachW największych miastach działają już wypożyczalnie samochodów oferujące samochody na minuty. I to dosłownie, bo auto możemy wynająć tylko w celu przejechania nim z punktu A do punktu B. Działa to bardzo prosto, a firmy oferujące taki wynajem mają bardzo proste zasady rozliczania przejazdów. Zacznijmy od tego, że do wynajęcia auta potrzebna będzie aplikacja, którą trzeba pobrać na swojego smartfona. Przed jej uruchomieniem musimy zarejestrować się na stronie operatora takiego wynajmu samochodów. Po zarejestrowaniu się i uruchomieniu aplikacji mamy już pełen dostęp do oferty samochodów do wynajęcia. Kolejnym krokiem będzie znalezienie samochodu dostępnego w interesującej nas lokalizacji. Firma, która oferuje wynajem samochodów w Katowicach ma w swojej flocie kilkadziesiąt samochodów dostępnych przez całą dobę. Wystarczy wyszukać w aplikacji auto zaparkowane najbliżej miejsca, w którym się znajdujemy. Rezerwujemy samochód w aplikacji i po zbliżeniu się do niego aplikacja otworzy nam samochód. Następnie przemieszczamy się samochodem tam, dokąd potrzebujemy dojechać. Po wszystkim zamykamy samochód aplikacją, która automatycznie rozliczy nam należną opłatę. Wcześniej trzeba sobie doładować konto w aplikacji, a więc wpłacić na nie prawdziwe pieniądze, z których będziemy rozliczać każdorazowe wynajęcie pojazdu. Wszystko jest tak proste, że trudniejsze przy tym wydaje się wynajęcie taksówki. Atrakcyjne opłaty i duża dostępność samochodów powoduje, że wynajmowanie samochodów na minuty ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Jeśli w dużym mieście chce się przejechać autem z jednego punktu do drugiego to nie trzeba już zamawiać taksówki. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji firmy, która w danym mieście oferuje wynajmowanie samochodów na minuty, czy jak kto woli na kilometry. Kiedy już mamy dostęp do aplikacji to wybieramy najbliższy wolny pojazd. Przejeżdżamy nim tam gdzie chcemy dotrzeć i opuszczamy go zamykając drzwi aplikacją. Jest to tak wygodne i proste, że nie trzeba do tego chyba nikogo namawiać.