Zakup alkomatu w specjalistycznym sklepie

Jakiś czas temu postanowiłem, że muszę dokonać zakupu alkomatu. Prowadzę firmę i zatrudniam kierowców oraz wózkowych, więc uważam, że taki alkomat jak najbardziej mi się przyda. Ostatnio miałem przypadek, że jeden z pracowników przyszedł do pracy po spożyciu alkoholu. Nie miałem możliwości sprawdzić jak dużo miał promili w wydychanym powietrzu, ale było czuć, że dość sporo wypił. Tłumaczył się, że dzień wcześniej był na pępkowym u swojego brata. Uważam, że przychodzenie do pracy po ostrej imprezie jest niedopuszczalne.

Dobry sklep z alkomatami z atestem

alkomaty sklepTa sytuacja otworzyła mi oczy na to, że już wcześniej powinienem dokonać zakupu alkomatu. W końcu ludzie są tylko ludźmi i nie ma czegoś takiego jak bezgraniczne zaufanie. Postanowiłem w internecie znaleźć miejsce, gdzie można kupić takie urządzenie z atestem. W tym celu wpisałem w przeglądarkę hasło alkomaty sklep. Od razu wyskoczyło mi kilka najbliższych punktów. Wybrałem jeden z pierwszych linków. Rzeczywiście sklep oferuję alkomaty z atestem. Jedne są do własnego indywidualnego użytku, a inne na potrzeby takie jak moje, czyli do sprawdzania pracowników. Postanowiłem wybrać się do tego sklepu i dowiedzieć się więcej. Nigdy nie korzystałem z takiego urządzanie jak alkomat. Raz mi się zdarzyło, że dmuchałem w alkomat policyjny, ale była to kwestia rutynowego sprawdzania kierowców po długim weekendzie. Sprzedawca po tym jak przedstawiłem mu swoje oczekiwania przedstawił mi kilka modeli, które są najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Polecał mi szczególnie jeden, który ma bardzo dużą czułość oraz nie trzeba go kalibrować tak często jak innych. Poza tym ma bardzo dobre opinie i jest często wybierany. Co prawda jego cena również była wyższa, ale stwierdziłem, że dobrze jest zainwestować tym bardziej, że chodzi o bezpieczeństwo moich pracowników. Bardzo zależy mi na tym, żeby ludziom się dobrze u mnie pracowało, ale jakieś zasady bezpieczeństwa muszą być, w tym wypadku uważam, że posiadanie alkomatu jest niezwykle ważne jak się prowadzi taką firmę jak moja. 

Alkomat zakupiłem. Wiadomo, że nie będę codziennie nim sprawdzał pracowników. Kontrola nastąpi wtedy, kiedy któraś z osób wyda mi się podejrzana. Co pewien czas zapewne będę przeprowadzał wyrywkowe kontrolę po to, żeby uczulić pracowników na problem przychodzenia do pracy pod wpływem alkoholu. Mam nadzieję, że alkomat się sprawdzi, a pracownicy zaakceptują nowe zasady. Zresztą jak ktoś odmówi dmuchnięcia w alkomat to na to również są odpowiednie procedury.